Genel Bakış

Genel Bakış

 

Gümüldür Resort Hotel & Spa İzmir’in Gümüldür bölgesinde yer almaktadır. İzmir’in bu şirin bölgesi; doğal yeşil alanlara, görkemli sahillere ve eşsiz uzun kumsallara sahiptir.
Gümüldür Resort Hotel & Spa; değerli misafirleri için mükemmel bir deniz manzarası eşliğinde, türk misafirperverliğinin verdiği hizmet anlayışıyla birlikte, huzurlu ve sakin bir tatil sunmaktadır.32000 m2 alana kurulan tesisimiz, geniş bahçesine konumlandırılan havuzlarıyla, natürel ve sade şekilde tasarlanmış yeşil alanlarla, Ege bölgesine özgü ağaçlar ile donatılmıştır.

Konum

İzmir Havalimanı 34 km
İzmir şehir merkezi 45 km
Menderes 25 km
Kuşadası 44 km
Efes 35 km
Şirince 45 km
Bergama 150 km
Sığacık 30 km
Pamukkale 220 km
Alışveriş caddesi 50 mt

 

Keşfedilecek Yerler

 

Efes
Efes, (Yunanca: Ἔφεσος Ephesos) Anadolu’nun batı kıyısında, bugünkü İzmir ilinin Selçuk ilçesi sınırları içinde bulunmaktadır. Önemli bir Roma kenti olan Efes, Klasik Yunan Dönemi’nde İyonya’nın on iki şehrinden biriydi. Kuruluşu (Cilalı Taş Devri) MÖ 6000 yılına dayanmaktadır.

Meryem Ana Evi
Meryem Ana Evi, İzmir’in Selçuk ilçesindeki Bülbüldağı’nda yer almaktadır. İsa’nın annesi Meryem’in son yıllarını St. Jean (Yuhanna) ile birlikte geçirdiğine inanılan kilise, Hıristiyanlar için önemli bir hac yeridir. Burada, İsa Peygamber’in annesi Meryem’in yaşadığına ve öldüğüne inanılmaktadır. Meryem Ana Evi, Hristiyanlar için olduğu kadar Müslümanlar için de kutsal sayılmaktadır.

Şirince Köyü
Şirince Köyü, İzmir’in Selçuk ilçesine bağlıdır. İzmir’de gezilecek yerler denince ilk akla gelen yerlerden biri olan Şirince Köyü, Selçuk’a 8 km, Efes Antik şehrine 12 km ve Kuşadası’na ise 30 km uzaklıkta bulunuyor. Zeytin ağacı kaplı yemyeşil tepelerin arasına kurulmuş, özgün tarihi mimarisini korumayı büyük ölçüde başarmış ve son dönemlerde turistlerin de fazlaca rağbet ettikleri bir köydür.